לפני שנתיים וחצי, ככה, הייתי במין תקופה כזאת, שהגוף והנפש החליטו לאותת לי שאם אני לא עוזרת להם עכשיו (דגש על עכשיו!)  הם מתכוונים להתמוטט עלי.

זה קרה כמה חודשים אחרי שעזבתי את הנגב, והעברתי את עצמי למרכז הארץ.

ועוד לפני כן הייתי צריכה למכור את הבית שהיה לי בדרום, לחפש ולקנות דירה בראשון לציון, לחפש ולמצוא עבודה חדשה, ותוך כדי גם לקפוץ לביקורים באתרי היכרויות, ולצאת מידי פעם לדייטים.

אז מה הפלא שמצאתי את עצמי חסרת אנרגיות לחלוטין?

בקושי הצלחתי להרים את עצמי בבקרים, וללכת לעבודה, נעשיתי אָפָּתִית ואדישה, חסרת מרץ, ומלכת האיטיוּת. בגלל שבאותה תקופה לא כלכך הייתי מסונכרנת עם המוח שלי, התחלתי גם לפשל בבחירת המועמדים לדייטים, ופצחתי בסדרת בליינד-דייטס נפל, מה שהוביל אותי למסקנה (אידיוטית, יש לומר) שכל הגברים חארות. אז הוצאתי את עצמי מאתרי ההיכרויות, והפסקתי לחלוטין עם דייטים.

בצהריים אחד שכבתי לי במיטה, והרהרתי במצבי העגום. סרקתי לי בראש את כל התחושות והקשיים שלי, ותהיתי איך קרה שנהפכתי לכזאת  זוֹמְבִּית.

אייי. זה היה האסימון הראשון שנפל עלי, כשהמילים "לחץ ושחיקה" הדהדו לי במוח.

אייי-אאאי-אייי… וזה כבר היה כל הטלפון הציבורי שהתרסק לי על הראש.

עכשיו תבינו, אני מעבירה סדנאות בנושא של התמודדות עם לחץ ושחיקה, ואיכשהו זה התפקשש מעיני שגם אני שם. "וולקאם טו דה קלאב" אמרתי לעצמי, וכבר ידעתי בדיוק מהו התהליך שאני צריכה לעבור, כדי לצאת מהסיטואציה.

המודעוּת למצב היא כבר חצי הדרך ליציאה ממנו. אחרכך צריך לבוא תהליך קבלת החלטות, שבסופו מחליטים מהו הדבר שהכי מתאים לנו לעשות, וברגע שהחלטנו, צריך לבצע את ההחלטה תוך 24 שעות, כי אם לא נעשה זאת תוך 24 שעות, לא נעשה זאת בכלל, ונמשיך להיות תקועים ומסכנים.

אז אחרי תהליך קבלת החלטות קצר, הבנתי שאני חייבת קודם כל להחדיר אנרגיות לגוף המרוקן שלי. "רפלקסולוגיה, זה מה שאת הכי צריכה עכשיו", אמרתי לעצמי, תוך כדי התעלמות מכוונת מהעניין הכספי, שכן "פיקוח נפש דוחה שבת וצרות אחרות".

לא חיכיתי 24 שעות. תוך שניה זינקתי מהמיטה, כתבתי בגוגל "רפלקסולוגית בראשון לציון", ומתוך כל הרשימה המכובדת שנפרשה בפני, צדו עיני את פניה הטובים של יפעת כרמלי.

וככה, אינטואיטיבית לחלוטין, הגעתי ליפעת.

יפעת

יפעת כרמלי

 

למעלה משנה, כל שבוע, יפעת רִיפְלֶקְסִיגָה (אני יודעת שאין מילה כזו, אבל כשתכירו את יפעת תבינו שיש דבר כזה) לי אנרגיות לגוף, פתחה לי את החסמים בגב, תוך כדי עיסוי נפלא, והעצימה אותי באמצעות כל הכלים והתותחים שלה, ובעיקר דרך האישיות המקבלת והסובלנית שלה.

יפעת החכמה והרגועה לימדה אותי המוווון דברים על עצמי, וזה הפתיע אותי, כי ביהירותי חשבתי שאני יודעת על עצמי הכל. היא הסבירה לי בסבלנות, תוך כדי הרפלקסולוגיה ועיסוי הגב, כל מיני דברים שהיא מרגישה לי בתוך הגוף, ונתנה לי טיפים מקצועיים אפילו בענייני תזונה.

117b70ab1b8ec21f7f300000f833936e

מתוך פינטרסט

 

ריחפתי החוצה לאחר כל מפגש איתה, קלילה, מועצמת, ומלאת אנרגיות.

בדרכה הנעימה יפעת שכנעה אותי לחזור לאתרי ההיכרויות,  הפחיתה לי את הפחד העצום שהיה לי מפני זוגיות, ואפשר לומר שהרבה מאד בזכותה, דורון ואני חוגגים כבר שנתיים בזוגיות נהדרת.

יפעתינקה, תודה על הכל, ובהצלחה בחולדה!!!

יפעת קליניקה